Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatojakubská mušle z Přepeř

14. 11. 2012

 

Svatojakubská mušle – znak přepeřského kostela

Přepeřský kostel nesoucí jméno sv. Jakuba Staršího si vybral jako svůj symbol  mušli hřebenatku.

Kovová kompozice je dílem známého akademického sochaře, profesora Michala Moravce, autora mnoha monumentálních soch, které jsou vystaveny v České republice i v zahraničí. Ak.sochař prof. M. Moravec je rovněž autorem grafického ztvárnění zvonů Panna Marie a Veronika, které byly v Přepeřích slavnostně posvěceny 3. listopadu 2012 mons. Janem Baxantem, biskupem litoměřickým, za účasti  Livie Klausové, Miloše Zemana a dalších  představitelů kulturního a společenského života.

 

  Mušle  byla  v limitovaném počtu zhotovena jako památka pro slavnostní svěcení zvonů 3. listopadu 2012.

 

 Její koupí přispějete na dokončení rekonstrukce okolí kostela.