Květnový kalendář

18. 5. 2010

1. květen – sobota

Všeň – poutní bohoslužba v 10 hod.

Na tuto bohoslužbu přislíbil účast generální vikář naší litoměřické diecéze  P. Stanislav Přibyl CSsR

Klokočka – zahájení poutní sezóny, mše sv. ve 13.30 hod.

Touto mší svatou se otevře poutní sezóna 2010 společnou mší svatou a žehnáním pramene. Na tuto slavnost přislíbil svoji účast generální vikář naší litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR

8. květen – sobota

Farní pouť

Vydáme se společně jako již tradičně na další naší farní pouť – tentokráte naposled s naším dosavadním duchovním správcem – a opětovně se pokusíme objevovat další krásy Moravy.

15. květen – sobota

Hoškovice – poutní slavnost k sv. Janu Nepomuckému, mše sv. v 15 hod.

Jako i v minulých letech, tak i letos se bude konat tradiční poutní slavnost k sv. Janu Nepomuckému u kapličky v obci Hoškovice.

22. květen –sobota

Litoměřice – diecézní dětský den

Diecézní katechetické středisko pořádá diecézní den pro děti, který bude plný her a také společné setkání s naším otcem biskupem.

25. květen - 6. červen

Putování k hrobu sv. Jakuba Staršího

V tyto dny se společně vydáme k hrobu sv. Jakuba St. do Santiaga de Compostela. Č8st poputujeme autobusem a posledních 100 budeme putovat pěšky. Také navštívíme Lurdy a neopomeneme se podívat až na „konec světa“.

28. květen – pátek, Noc kostelů

Přepeře – celovečerní program v rámci akce „noc kostelů, doba trvání 18.-24. hod.

Je připraven bohatý kulturní a doprovodný program v rámci této celorepublikové aktivity na prohloubení vztahu života církve a všech lidí dobré vůle.